Uwaga rusza konkurs pt. „II Pomorski Festiwal Krótkich Filmów o HIV”

PSSE w Gdyni informuje, że został ogłoszony konkurs pt. „ II Pomorski Festiwal Krótkich Filmów o HIV”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa pomorskiego. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie stworzenie krótkiego filmu o treści zgodnej z regulaminem (w załączeniu) i przekazanie go do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku do dnia… czytaj więcej Uwaga rusza konkurs pt. „II Pomorski Festiwal Krótkich Filmów o HIV”

Szczegóły

Przerwa w Laboratorium

W dniach od 18 do 29 grudnia 2017r. Oddział Laboratoryjny PSSE w Gdyni nie przyjmuje próbek do badań.

Za utrudnienia przepraszamy.
Zespół Labratorium

Szkolimy się „Dopalacze” czym są i jak działają”

            Główny Inspektorat Sanitarny i Stowarzyszenie „MONAR” szkoli w dniu dzisiejszym pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej w województwie pomorskim na temat dopalaczy. Szkolenie odbywa się w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni 🙂 Jest to szkolenie z cyku dwudziestu jednodniowych zajęć, dla przedstawicieli wojewódzkich i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych na temat; „Dopalacze” czym są i jak działają”. Blok szkoleniowy… czytaj więcej Szkolimy się „Dopalacze” czym są i jak działają”

Szczegóły

Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach – 13-19 listopada 2017 r.

W dniach 13-19 listopada obchodzimy III Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach. Hasło tegorocznej kampanii brzmi  “Przed rozpoczęciem stosowania antybiotyków należy poradzić się wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia”. Antybiotyki stosowane są w leczeniu zakażeń bakteryjnych. Nie leczą chorób wirusowych takich jak grypa, czy przeziębienie. Nadużywanie i przyjmowane ich bez potrzeby powoduje rozwinięcie się oporności na ich działanie.… czytaj więcej Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach – 13-19 listopada 2017 r.

Szczegóły

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

W roku 2017 Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada na 16 listopada. Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu.… czytaj więcej Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Szczegóły

Relacja – Światowy Dzień Serca

 Dnia 16 września 2017r. przy Parku Rady Europy w Gdyni odbyła się impreza prozdrowotna: Światowy Dzień Serca 2017 W ramach imprezy wykonano badania: poziomu cukru we krwi poziomu CO w wydychanym powietrzu ciśnienia tętniczego krwi obliczanie BMI Ponadto udzielano: porad dietetycznych porad dotyczących profilaktyki nowotworowej (propagowanie badań profilaktycznych) porad dotyczących profilaktyki uzależnień, ALKOgogle poradnictwo dot.… czytaj więcej Relacja – Światowy Dzień Serca

Szczegóły